[vc_row][vc_column][vc_column_text]

اصطلاحات Product Manager، Product Director، VP of Product، Business Product Manager، Technical Product Manager، Product Owner و سایر ترکیب های رایج همگی بر تعهد و مسئولیتی حول محصول تمرکز دارند. بسیاری از این اصطلاحات در چارت های سازمانی مختلف معنادار می شود و یا شباهت بسیاری به سایرین دارد. برخی از آنها به مدیر محصولی اشاره می کند که پیش زمینه فنی دارد و برخی دیگر به مدیر محصول با پیش زمینه بیزنس و بازاریابی و فروش. در واقع بر اساس نوع سازمان و نوع محصول، چارت سازمانی تغییر می کند و القاب شغلی بالا نیز به فراخور هر کدام مورد استفاده قرار می گیرند ولی آنچه در همه آنها مشترک است، محوریت محصول و خلق ارزش خواهد بود که برای اطلاعات بیشتر در چارت پایین راجع به آن توضیح داده شده.

یک مدیر محصول کارآمد را Mini CEO هم می نامند از آن بابت که در یک سازمان یا شرکت پیشرو، مدیر محصول است که در مورد محصول حرف اول و آخر را می زند و لازم است مانند یک CEO در زمینه های متعددی همزمان دانش و مهارت و تجربه داشته باشد. بنیانگذاران استارتاپ ها در صورتی که مدیران خوبی باشند، گزینه های ایده آلی برای مدیریت محصول بنظر می آیند.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_single_image image=”9508″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”9516″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”9509″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”9510″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]